Prapaskena

Kronike

U rrëzua nga vinçi, ndërron jetë në spital punonjësi i Bashkisë Elbasan

Publikuar: 19/04/2024

Një 56 vjeçar punonjës i bashkisë së Elbasanit humbi jetën gjatë një aksidenti në punë.

Ngjarja u shënua rreth orës 12:00 kur shtetasi E. B., 56 vjeç, punonjës i bashkisë Elbasan, gjatë punës mbi vinç, për riparimin e llambave elektrike në shtyllat e ndriçimit, në lagjen “5 Maji”, dyshohet se për shkak të një defekti në vinç, është rrëzuar dhe për pasojë është dëmtuar.Më të lexuarat