Prapaskena

Show Biz

Bota e modës në zi/ Ndërron jetë stilisti Roberto Cavalli

Publikuar: 12/04/2024

Stilisti italian Roberto Cavalli ndërroi jetë të premten në moshën 83-vjeçare. Sipas raportimeve stilisti vdiq në shtëpinë e tij në Firence, qyteti ku dhe lindi, si pasojë e një sëmundjeje. I lindur më 15 nëntor 1940 në Firence, Cavalli ishte i njohur për përdorimin e tij të lëkurës së stampuar dhe xhinseve elastike.Më të lexuarat