Prapaskena

Pa kategori

Pse është “zhdukur” nga daljet mediatike? Përgjigjet Ilir Meta: Ma ka kërkuar mjeku!

Publikuar: 19/01/2024

I ftuar sot në një intervistë në News24, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur për zhvillimet e fundit politike.

Por ai nuk ka mundur t’i shpëtojë as pyetjes, se cila është arsyeja që kohët e fundit është shfaqur më pak në dalje mediatike.

Ai sqaroi se kjo ka ndodhur për shkak të gjendjes së tij shëndetësore, dhe sapo të rikuperohet do të rikthehet sërish.

“Jam këshilluar nga mjekët të qëndroj sa më larg të jetë e mundur ambienteve të mëparshme dhe toksike, deri në një moment rikuperimi të plotë, i cili po ndodh”, tha ai.Më të lexuarat