Prapaskena

Krim & Korrupsion

SPAK tjetër goditje Berishës, arreston Erzen Breçanin, mori miliona euro tendera

Publikuar: 20/11/2023

SPAK i ka dhënë një tjetër goditje Sali Berishës dhe familjes së tij.

Me urdhër të SPAK, policia ka arrestuar sonte Erzen Breçanin, ish drejtori i Policisë së Tiranës, i cili vitet e fundit kujdesej për sigurinë e Berishës.

SPAK ka lëshuar 11 urdhëra-arreste. Zyrtarisht nuk dihen arsyet. Por, Breçani ka marrë miliona euro me tendera nga pushteti i Edi Ramës.

Më të lexuarat