Prapaskena

Pa kategori

Berisha i prerë/ “Nuk do t’i bindem kurrë vendimit të gjykatës, nuk e njoh

Publikuar: 26/10/2023

Ish kryeministri Sali Berisha është trteguar i prerë dhe i qëndron vendimit të tij, për të mos u paraqitur në Gjykatë.

I ftuar në emisionin Opinion me gazetarin Blendi Fevziun, është shprehur se një vendim që nuk e njeh nuk e zbaton .

Më tej e quan një vendim të turpshëm.

“Është vendim antikushtetues. Nuk do ti bindem kurrë. Nuk kam asnjë lloj kompleksi. Qëllimi i m ka qenë zbatimi i Kuhstetutës. Ajo e bëri vendimin pa dëgjuar fare. Pavarësisht nga shkelja e Kushtetutës do të opërfaëësohem nga avokatët . Çdo vendim mund të marrin ata unë një vendim që nuk e njoh nuk e zbatoj. Është vendim i turpshëm por që shkon në atë shkallë që nuk ka ndodhur kurrë”, tha Berisha.Më të lexuarat