Prapaskena

Aktualitet

Ky është Nikolin Lekstakaj që ekzekutua sot në Lezhë, baba i 3 fëmijëve

Publikuar: 19/07/2023

Publikohet foto e 42-vjeçarit Nikolin Lekstakaj, i ekzekutuar ditën e sotme me breshëri kallashnikovi në Balldre të Lezhës.

Babai i tre fëmijëve u ekzekutua nga dy persona të maskuar të cilët e kishin mbajtur nën vëzhgim. Ai u qëllua me breshëri plumbash te dera e një marketi në aksin Lezhë-Shkodër.

Dyshimet kryesore janë te vrasja për shkak të gjakmarrjes, kjo pasi fisi Lekstakaj është në hasmëri me fisin Nikulaj prej vitit 1996.

Ardian Nikulaj u ekzekutua në prill të këtij viti në lokalin e tij në Lezhë. Policia zbuloi se organizatori, porositësi dhe financuesi ishte Edmond Haxhia, një i afërm i familjes Lekstakaj. Ai pagoi tre britanikë dhe një portagez për kryerjen e atentatit.Më të lexuarat