Aktualitet

U siguronin viza shtetasve shqiptarë, zbërthehet skema e falsifikatorëve në Ekuador

Prokuroria e Përgjithshme e Ekuadorit ka kryer kontrolle në 2 provinca pasi dyshohej për një strukturë që lëshonte viza të parregullta për shtetas të huaj, përfshirë këtu edhe shqiptarë.

Në total, pesë bastisje u kryen në provincat El Oro dhe Guayas.

Pas kontrolleve u zbulua se struktura e supozuar jepte viza në mënyrë të parregullt kundrejt parave.

Prokuroria Publike nuk ka dhënë detaje nëse ka arrestuar të dyshuar në kuadër të hetimeve.

 

Postet e fundit

Histori si nëpër filma: Ish-prostituta nga Tirana surprizohet nga ish-klienti i saj, i propozon “live” në emision për martesë

prapaskena

Mesazh për një biznesmen në Kamëz?! Dalin foto nga vendngjarja: Dy persona qëlluan 5-6 herë me armë

prapaskena

Klanet që kërkojnë kokën e Ervis Martinajt, nga Endrit Dokle tek Ramadan Rraja emrat e botës së krimit që kërkohen të merren në pyetje për masakrën e Fushë Krujës

prapaskena