AktualitetKryesore

Berisha merr në mbrotjtje vibratorët e Ahmetajn: I kontrolluan shtëpinë në mënyrë banditeske

Ish-kryeministri, Sali Berisha në konferencën me gazetarët, sulmoi SPAK dhe mori në mbrojtje, Arben Ahmetajn pas kontrollit në banesën e bashkëshortes së ish-ministrit.

Berisha u shpreh kundër kontrollit nga SPAK, sipas tij është bërë pa autorizim dhe pa ndjekur procedurën ligjore.

Berisha: Është akt i drejtësisë politike që për 4 vite mbajti në sirtar dosjen e tij dhe s’bëri veprim. Ka një analogji të madhe midis arrestimit të tij dhe kontrollit të befasishëm që iu bë pas 1 mandati te partnerja dhe ish-bashkëshortja e Ahmetajt.

Organet ligjzbatuese, pa asnjë diskutim duhet të kenë të drejtë të kontrollojnë në çdo rast kur lindin dyshime, por kurrë në kundërshtim me procedurën ligjore.

Jam njeri i që kam denoncuar veprat e Arben Ahmetajt dhe kam bindjen se ka kryer një sërë veprash. Por ndaj tij dhe askujt tjetër s’mund të bëhen procedura antiligjore.

Ahmtaj e kërcënoi Ramën. Ai kërcënoi Don Agaçin, Erion Veliajn dhe tani nuk merrem me thelbet, por bëjnë kontrolle pa autorizime, të paligjshme. Por janë bërë qëllimisht të tilla, për të dalë se gjetën vibratorë.

Postet e fundit

DETAJE/ Të dehur shkrepën armën në mes të lokalit, plagoset në këmbë 61 vjeçari nga Bajram Curri

prapaskena

Grida Duma 3 orë në zyrën e Tahirit pas vrasjes së të dashurit Artan Santo, e dërgoi ‘mentori’ Henri Çili. Telefonata e fundit e bankierit dhe flirti me Berishën

prapaskena

Presidenti do të jetë një person i emëruar nga Rama, bie kështjella e fundit, Boçi: Nuk mund të bëhet me plarforma individuale

prapaskena