Prapaskena

Pa kategori

Masakra në Gjermani, publikohen pamjet nga sulmi në qendrën e ‘Dëshmitarëve të Jehovait’ në Hamburg

Publikuar: 10/03/2023

Publikohen pamjet nga sulmi në qendrën e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg, ku deri tani raportohet për 8 të vdekur e disa të plagosur. Video është xhiruar nga një dëshmitar okular i cili tregon se dëgjoi disa të shtëna me armë.

Tetë persona u vranë, përfshirë një grua shtatzënë dhe disa të tjerë u plagosën nga sulmi, ndërsa hetimet se pse ndodhi krimi vijojnë. Policia thotë se në vendngjarje ka gjetur një person të vdekur për të cilin dyshohet se mund të ketë qenë autori.Më të lexuarat