Politikë

Kreshnik Spahiu: Ja dosjet në SHBA për 3 politikanët shqiptarë që duhet të shkojnë në burg

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se SPAK duhet të nisë hetimet ndaj Edi Ramës për lidhjet me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI.

Kjo, sipas tij Spahiut e bën Shqipërinë shtetin e parë në Evropë që ka 3 kryetarët e partie kryesore në hetim për akuza të rënda dhe për të tria bëhet shkak SHBA.

“E para dosja zyrtare e Metës për lobim në SHBA që ka deklaruar zyrtarisht Arben Kraja; kemi Lulzim Bashën për çështjen e aferës për lobimin rus dhe kemi Edi Ramën për të njëjtën gjë, që ka financuar një zyrtar të lartë të FBI”, tha Spahiu.

Postet e fundit

Ish-kreu i SHIK: Policia u zhduk, si ndodhi grushti i shtetit më 14 shtator! Fatos Nano dorëzoi shtetin dhe u arratis

prapaskena

Shqipëria voton në Prill/ Zbulohet data kur do mbahen zgjedhjet lokale

prapaskena

Oligarku rus që korruptoi ish zyrtarin e FBI bleu edhe Damian Gjiknurin, si e mori HEC-in e Shushicës, Oleg Deripaska ortak me Idajet Ismailajn e Alb Star. Si kanë depërtuar njerëzit e Putinit në Tiranë

prapaskena