Politikë

Ish-kreu i SHIK: Policia u zhduk, si ndodhi grushti i shtetit më 14 shtator! Fatos Nano dorëzoi shtetin dhe u arratis

I ftuar në Shqip nga Dritan Hila në Dritare TV, ish-kreu i SHIK Fatos Klosi, foli për grushtin e shtetit 14 shtator 1998. Klosi tregoi kronologjinë e asaj dite ku theksoi se shteti ishte i papërgatitur.

Më 14 shtator, a kishin informacion se çfarë do të ndodhte?

Asnjë informacion. Problemi qe i policisë, që u zhduk. Ne u trembëm. Unë isha te SHIK-u, dhe po prisnim të vinin.

A ishit përgatitur për të rezistuar?

Është e vërtetë që Fatos Nano u arratis për në Maqedoni?

Po, e vërtetë. Por jo në pikë kufitare. Ne nuk kishim asnjë informacion. E mësuam të nesërmen. Nuk e dinte as presidenti. Nuk qe normale. Për këtë shkak ai dha dorëheqjen, sepse dorëzoi shtetin.

 

Postet e fundit

“Bashkëshorti i Xhaçkës përfitoi padrejtësisht statusin e investitorit strategjik”/ PD kallëzon kryeministrin Rama: Abuzoi me ligjin

prapaskena

Skeda/ Ja si të gjitha gjykatat rrëzuan Fatmir Mediun për t’i shpëtuar drejtësisë për Gërdecin! A po thellon SPAK hetimet drejt Berishës dhe Shkëlzenit?!

prapaskena

Shkëlzen Berisha hyn në avion me makinë “VIP”, qytetarja: Pse nuk pret në radhë si të gjithë?

prapaskena