Aktualitet

Ambasadorja e BE takon Altin Dumanin: Prioritet mbeten lufta ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri Christiane Hohmann ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e ri të SPAK, Altin Dumanin. Lajmin e ka bërë me dije vetë shefja e diplomacisë euroiane në tiranë, ku zbardh dhe detajet nga bisedat.

Në fokus të bisedës së tyre ishin lufta ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar që ndikojnë në avancimin e procesit të anëtarësimit në BE.

“Bisedë e mirë me Kryeprokurorin e ri të SPAK, Altin Dumani. BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv. Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet çështje kyçe për avancimin e Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, tha ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Christiane Hohmann.

Postet e fundit

Gjermania, thirrje Serbisë: Hiqni barrikadat në veri të Kosovës para Krishtlindjeve

prapaskena

I ra dritarja sipër, foshnja 2-muajshe mbërrin me urgjencë në spitalin e Korçës

prapaskena

Ekzekutimi i Papës në Tiranë dhe vrasja e dyfishtë në Athinë, mediat greke: Killeri mund të jetë i njëjtë

prapaskena