AktualitetPrapaskena

Spiuni ‘disident’ Ilir Demalia: Të ardhurit në Tiranë janë barbarë dhe si fiset Hune, unë jam qytetar, këta fshatarë na bënë pis qytetarinë

Disidenti i rremë Ilir Demalia, i lakuar si spiun i Sigurimit të Shtetit, por që pretendon se ka hyrë në ambasada (me porosi të Ramiz Alisë), është shprehur se të ardhurit në Tiranë nga veriu në jug, sipas tij, janë barbarë, fshatarë dhe se janë si fiset Hune, që kanë prishur qytetarinë e tij.

Duke dashur të shajë gazetarin Adriatik Doçin për të mbrojtur trafikantin e drogës Ylli Ndroqin, i shpallur non grata nga SHBA për aktivitet kriminal, Demaliaj thotë se ata që kanë ardhur në Tiranë i kanë prishur atij qytetarinë.

Demaliaj, i cili sulmon gazetarët për një pjatë supë që i jep trafikanti i heroinës me pasuri të konfiskuara, Ylli Ndroqi (Xhemail Pasmaçiu), pretendon se të ardhurit në Tiranë janë pushtues.

Qëndrime të tilla, edhe nëse artikulohen nën efektin e drogës, përbëjnë vepër penale.

Kush janë Hunët:

Hunët, lindja dhe shpërbërja e pushtetit mizor të nomadëve që kërcënuan Perandorinë e Romës  

 

 

 

Postet e fundit

Aksidentohet efektivja e policisë Anisa Kostani, udhëtonte me një shofer pa patentë

prapaskena

Dëshmia tronditëse / Talo Çela preu në qafë Fatmira Dedajn sepse po kërkonte drejtësi për vrasjen e djalit të saj, u pagua 40 mijë euro

prapaskena

Andi Bushati: Duhen marrë armët kundër Edi Ramës, nuk ka rrugë tjetër (Me këtë thirrje rrezikon burgun)

prapaskena