Prapaskena

Pa kategori

Tiranë/Bllokohen 2 persona në ashensorin e spitalit, ndërhyn zjarrfikësja

Publikuar: 16/05/2022

Në spitalin “Nënë Tereza”, në Tiranë barrelisti së bashku me pacienten që po transportonte në spital, janë bllokuar brenda në ashensor për shkak të një defekti.

Është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëses për tju ardhur në ndihmë.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 23:30.

Me ndërhyrjen e zjarrfikëses është bërë e mundur hapja e ashensorit.

Pacientja dhe barrelisti janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.Më të lexuarat