Prapaskena

Ursula von der Leyen : Putini ka rikthyer luftën në Evropë

Publikuar: 24/02/2022

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, duke folur në Bruksel, dënon Vladimir Putinin për sulmin e bërë ndaj Ukrainës.

Mes të tjerash Von der Leyen u shprehe se Putin ka rikthyer luftën në Europë.

Ajo njofton se një paketë sanksionesh “masive” do të propozohet më vonë në një përpjekje për të dobësuar bazën ekonomike të Rusisë dhe “kapacitetin e saj për t’u modernizuar”Më të lexuarat