Prapaskena

Njerëz të gjakosur dhe tym e flakë, pamje të trishta nga Ukraina pas sulmeve ruse

Publikuar: 24/02/2022

Ukrainasit u zgjuan nga bombardimet ruse mëngjesin e sotëm, duke shkaktuar frikë e panik në të gjithë botën. Njerëz të gjakosur, rrugë nën flakë dhe qielli i ‘pushtuar’ nga tymi, janë këto pamjet e trishta nga Ukraina, teksa mijëra njerëz po largohen nga vendi i tyre.

Rrugët e Kievit janë bllokuar nga trafiku, ndërsa kudo shihen njerëz të tmerruar që përpiqen të gjejnë një strehë të sigurt.

 Më të lexuarat