Prapaskena

PS kallëzon në SPAK Jorida Tabakun: Pse shkove pa leje në takim me Krajën

Publikuar: 21/02/2022

Jorida Tabaku është kallëzuar në SPAK, nga përfaqësuesit e socialistë në Komisionin Hetimor për Inceneratorët. Ky kallëzim ka ardhur pas takimit të Tabakut me kreun e SPAK, Arben Kraja.

“Veprimi juaj është në kundërshtim me ligjin. Se ke shkuar e pa mandatuar. Ligji u detyron të mos merrni tagër që u jep ky komision. Anëtarët e këtij komisioni kemi vendosur që të bëjmë kallëzim në SPAK për Tabakun. Për ushtrim të ndikimit të paligjshëm dhe shpërdorim detyre.” tha Felaj.Më të lexuarat