Prapaskena

Vrapoi për t’i kërkuar ndihmë Berishës, banorja e 5 Majit ‘shembet’ në oborrin e Kuvendit

Publikuar: 17/02/2022

Një prej banoreve të 5 Majit, është ‘shembur’ në oborrin e Kuvendit, për shkak se ka vrapuar për të takuar ish-kryeministrin Sali Berisha.

Laureta Nikolli thotë se në datën 22 Shkurt shtëpia e saj është në radhë për tu shembur, dhe e vetmja shpresë që kanë është ajo te Berisha, për ti dhënë ndihmë për çështjen e tyre.

Nikolli u shpreh se banorët e 5 Majit janë diskriminuar edhe për shkak të përkatësisë politike.

Banorja ka qenë e pranishme dhe në takimin e javës së kaluar me Ramën, nga i cili dolën pa një zgjidhje të re.

Berisha u njoftua për mbërritjen e Nikollit, dhe doli që ta priste në shkallët e Kuvendit.

Banorët e 5 Majit, Laprakës dhe Paskuqanit dolën sot në protestë fillimisht përpara Kuvendit, dhe më pas përpara ambasadës amerikane në Tiranë.

Shembjet e radhës në këtë zonë, parashikohet që të mbahen në datën 22 Shkurt.Më të lexuarat