Prapaskena

“Ja fute Amerikës o trim”, Rama reagon pas vendimit të Kushtetueses për Metën

Publikuar: 17/02/2022

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të shfuqizuar vendimin e Kuvendit për shkarkimin e Metës, Rama ka reaguar duke ju përgjigjur një komentuesi në Facebook. Teksa qytetari e akuzon se e gjitha është një lojë për të vazhduar vjedhjen, Rama i përgjigjet se puna është pasioni i tij dhe nuk e ka bërë asnjëherë me “gjoja.”

Qytetari: Ja fute Amerikes o trim . Sa ike ne Amerik, GJK e shpalli vendimin, si per ti thene Amerikanve qe nuk eshte faji im , GJK nga 7 anetare 6 votuan pro, nje ishte kundra, me naivi qe mendoi se reforma ne drejtesi po ecen. Ja fute popullit ja fute Amerikes ja fute te gjitheve. I keni ndare detyrat, Meta vjedh , Sala vret, Basha ben sikur bertet, kapeni hajdutin dhe ti o trim, ben sikur I denon, e ben si I dashuruar me Amerikanet . Ben gjoja sikur jeni i dashiruar me reformen ne drejtesi dhe fut ne burg kokrrat e vogla …. ( Tahiri u fute ne burg per shperdorim detyre ) ( kurse ata qe vran 4 veta dhe qe dolen me ze dhe figure, 700 mije euro korrupsion, behen president ) … Dhe filmi vazhdon . Katershja behet dhe me e pasur vidh, vrit, bertit, dhe mbro me reform tre te paret…… Ti perfaqesuesi i 1 milion votave qe erdhe ne pushtet edhe me voten time , ke pergjegjesi MORALE DHE POLITIKE per zgjedhjen e Metes si president. Sot vdiq reforma ne drejtesi , sot fitoi korrupsioni , sot fituan qelbesirat qe kan vjedhur dhe vrar kete popull per 35 vjet. Sot ne menyre indirekte u bere pal me palet e krimit. Ajo thenia e filmit ( PO KJO ISHTE LOJA MORE ) nje thenie qe i shkon pershtat me shume se kurre politikes se Tiranes. TURP TURP TURP .

Rama: Sharjet, perqeshjet, pergojimet nuk jane argumenta, nderkohe qe une nuk di te bej gjoja, s’kam ditur kurre te bej gjoja me punen time, sepse puna eshte pasioni im dhe pasion me gjoja nuk ka! Sa per vjedhjet e vrasjet me siguri ke ngaterruar adrese, po kur njeriu nuk e ka mendjen te debatoje, po te denigroje, e ngaterron edhe adresen njesoj si i dehuri qe humbet rrugen… Une qe ta dish ti dhe kushdo flet me kete gjuhe, nuk jetoj as per te vjedhur as me te vjedhur, sepse kam shume respekt per emrin qe me kane lene te paret e mi dhe do t’u le femijeve te mi! Arsyeja pse po te pergjigjem eshte se une besoj qe cdo komunikimi i duhet dhene nje shans dhe nuk ka arsye per te mos e bere me njerezit e zakonshem qe hyjne e komentojne ketu, edhe kur e tejkalojne kufirin etik! Mbase kjo ndihmon, mbase jo, po nga ana ime besoj se ne vend se te harxhohen germa e fjali shqip per te share e per te perqeshur, mund te perdoren per te degjuar njeri-tjetrin ME NJERZILLEK.

 Më të lexuarat