Prapaskena

Tronditet Elbasani, kush është personi që u gjet i djegur brenda makinës, policia zbardh ngjarjen: Pak orë më parë bleu…

Publikuar: 05/02/2022

Një person u gjet i djegur brenda një makine mbrëmjen e djeshme në Elbasan-Krrabë. Fillimisht ngjarja u dyshua se ishte kriminale, por më pas Policia dhe grupi hetimor kanë arritur në konkluzionin se kemi të bëjmë me një vetëvrasje të shtetasit Armand Mici.

Në vendngjarje mbërritën pak përpara mesnatës së djeshme drejtori i Policisë së Elbasanit Ardian Çipa si dhe kryeprokurori Kreshnik Ajazi, të cilët kanë qenë dhe në krye të hetimeve.

Sipas policisë, Mici nuk ka pasur precedentë të mëparshëm penal, por nuk dihet ende se çfarë e ka shtyrë drejt vetëvrasjes.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të ngjarjes së ndodhur më datë 04.02.2022, rreth orës 22:30, në vendin e quajtur “Kryqi” në rrugën e vjetër Elbasan – Krrabë ku është djegur një automjet tip “Volksëagen” në brendësi të së cilës ka qenë një person i pa jetë, në vendin e ngjarjes ka shkuar grupi hetimor i cili ka nisur kryerjen e veprimeve hetimore nën drejtimin e prokurorëve të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për sqarimin e të gjitha rrethanave të ngjarjes.

Nga veprimet hetimore të kryera është mundësuar të identifikohet viktima i cili është shtetasi Armand Mici 32 vjeç, lindur e banues në Elbasan, me kombësi e shtetësi, i pa dënuar. Gjithashtu nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera, është mundësuar të dokumentohet se ky shtetas dyshohet nën efektin e depresionit ka blerë një sasi lënde djegëse benzinë në një pikë karburanti dhe ka realizuar vetvrasjen nëpërmjet vetëdjegies në brendësi të automjetit të tij tip Volksëagen Passat me targa AA 273 NU.

Nga grupi hetimor vazhdon kryerja e veprimeve të mëtejshme hetimore për sqarimin e çdo rrethane që i shërben hetimit.Më të lexuarat