Prapaskena

Qytetarët komente mbështetëse për Tahirin: Ti je kampion, mbaje kokën lart

Publikuar: 04/02/2022

Pasditen e sotme, Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënoi me 3 vite e 4 muaj burg ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Ish-ministri e nisi betejën me drejtësinë që në vitin 2017, pasi autoritetet italiane goditën organizatën e vëllezërve Habilaj.

Pas dënimit,Tahiri bëri një postimi në “Facebook” ku shprehej se ndaj tij është bërë pa drejtësi dhe se gjatë kohës që ka qenë ministër ka respektuar ligjin.

Por në këtë postim, ish-ministri ka marrë shumë komente nga qytetarët shumica e të cilëve e mbështesin.

 Më të lexuarat