Prapaskena

Kryesia e PD-së miraton kandidatët për 6 Marsin, ja kush janë 6 të përzgjedhurit e Bashës

Publikuar: 03/02/2022

Kryesia e Partisë Demokratike miratoi mbrëmjen e sotme kandidatët për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 Marsit.

Kandidatët janë propozuar nga strukturat e Partisë Demokratike dhe u miratuan unanimisht nga kryesia e PD-së.

Konkretisht ata janë:

Bashkia Shkodër, Xhemal Bushati,
Bashkia Durrës: Luan Hoti
Bashkia Lushnjë: Indrit Sefa,
Bashkia Dibër: Luan Haka
Bashkia Rrogozhinë: Ferdinand Saraçi
Bashkia Vorë: Ymer Marku.

PD bën me dije se pas mbledhjes së kryesisë, fokusi i punës do të jetë angazhimi në terren për të fituar zgjedhjet në të 6 bashkitë.Më të lexuarat