Prapaskena

Mëngjesi nis i ftohtë, parashikimi i motit për sot

Publikuar: 30/01/2022

Sipas MeteoAlb: Në pjesën më të madhe të ditës  endi ynë do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike në pjesën më të madhe të territorit.

Por vranësirat e pakta do të jenë më të fokusuara në zonat verilindore, duke krijuar mundësi për reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga -7°C deri në 12°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë  dhe mesatare në det me shpejtesi mbi 40 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë.Më të lexuarat