Prapaskena

Shpërthim i fortë në shtëpinë e Armand Dukës, policia rrethon banesën. Foto nga vendngjarja

Publikuar: 24/01/2022

Një shpërthim i fortë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në lagjen numër 3 të Durrësit.

Burime bëjnë me dije se shpërthimi ka ndodhur në shtëpinë e kreut të FSHF Armand Dukës. Mësohet se në derën shtëpisë është vendosur lëndë plasëse, sakaq si pasojë e shpërthimit mësohet se nuk ka persona të lënduar.

Nga shpërthimi ka ndodhur një deformim i vogël i derës metalike të oborrit të banesës së Dukës.

Në banesë ndodhej vetëm gruaja e Dukës, ndërsa ky i fundit ka mbërritur menjëherë sapo ka marrë vesh për ngjarjen.

Policia ka mbërritur në vendngjarje ku dhe ka rrethuar zonën, sakaq po merret dhe me hetimin për të zbuluar rrethanat e ngjarjes.

Ky shpërthim vjen pikërisht në ditën kur u publikua dhe audio-përgjimi i Erion Veliaj, i cili kërcënon hapur institucionin e futbollit me një fjalor rruge gjatë mbledhjes së mbajtur pasditen e 23 janarit 2022 në prag të zgjedhjeve për shoqatën e Tiranës.

Veliaj thotë se jo FIFA e as UEFA por as Jezusi e Muhamedi nuk e ndalin dot luftën e tij me federatën.

Nuk dihet se ky shpërthim është si një presion për Dukën, ndërsa pritet që policia të jap informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen.

Veliaj thotë se jo FIFA e as UEFA por as Jezusi e Muhamedi nuk e ndalin dot luftën e tij me federatën.

Nuk dihet se ky shpërthim është si një presion për Dukën, ndërsa pritet që policia të jap informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen.

 Më të lexuarat