Prapaskena

Aksidenti në tunelin e Kalimashit: Viktima pasagjere në një nga automjetet, dy të lënduar nisen drejt Tiranës

Publikuar: 07/01/2022

Në aksidentin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e së premtes në tunelin e Kalimashit ka ndërruar jetë Ediona Sala, banuese në Shkopet. Ajo ndodhej pasagjere në një nga automjetet që u përplasën.

Sipas informacioneve paraprake, në brendësi të tunelit u përplasën automjetet e drejtuara nga Gj.M., banues në Shkopet dhe N.Z., banues në Kosovë.

Për pasojë kanë mbetur të lënduar katër persona të tjerë të cilët janë dërguar për të marrë kujdes shëndetësor. Dy ndodhen në spitalin e Kukësit dhe dy të tjerët janë nisur drejt Tiranës. Grupi hetimor dhe shërbimet e Njësisë për Sigurisë Rrugore të autostradës Kalimash- Morinë, ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.Më të lexuarat