Prapaskena

Basha në Kuvend: Ky është shtet i të korruptuarve i dorëzuar para mafias. Të shpëtojmë shtetarët e dorëzuar para tij

Publikuar: 18/12/2021

Në kuvendin e thirrur në Pallatin e Kongreseve Lulzim Basha ngriti zërin duke e akuzuar se shtetin e ka kapur mafia dhe PD ka një mission për të shpëtuar shtetarët e dorëzuar para mafias.

“Në Shqipëri ka 8 vite që nuk bëhen ligje për të zhvilluar ligje por për të kapur shtetin.  Ka më shumë VKM për 6 oligarkë sesa për shoqërinë shqiptare. Ky nuk është shtet i kapur. Ky është shtet i të korruptuarve i dorëzuar para mafias e duhet të shpëtojmë shtetarët e dorëzuar para tij.”

Basha premtoi se do të shpëtojë Shqipërinë nga kapja e shtetit.Më të lexuarat