Prapaskena

Vrau barbarisht Mateon 8 vjeçar, shpërthen në flakë shtëpia e Klodian Çalamanit

Publikuar: 26/11/2021

Shtëpia e Klodian Çalamanit ka shpërthyer në flakë pasditen e sotme në fshatin Grecalli të Fierit. Shkaqet e ngjarjes nuk dihen ende, por dyshohet se ajo ka lidhje me vrasjen e vogëlushit Mateo Vasiu një javë më parë.

Aktualisht Klodian Çalamani ndodhet në paraburgumin e Vlorës dhe ka pranuar se ka vrarë 8 vjeçarin dhe e kishte groposur në oborrin e shtëpisë. Trupi i pajetë i Mateos u gjet pas disa orësh nga Policia, me dëmtime në kokë dhe i mbuluar me baltë.

Ngjarja e rëndë shkaktoi reagime të shumta në vend, ku u kërkua dhe rikthimi i dënimit me vdekje. Familjarët e Mateos nisën mbledhjen e firmave për varjen e vrasësit të djalit të tyre, Klodian Çalamanit.

 Fier/ Informacion paraprak

Në fshatin Grecalli, Fier, ka marë flakë dhe është djegur pjesërisht banesa e shtetasit Klodian Çalamani, 39 vjeç. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.Më të lexuarat