Prapaskena

Ndahet nga jeta artistja e njohur shqiptare Hueyda El Saied, vuante nga një sëmundje e rëndë

Publikuar: 23/11/2021

Është ndarë para kohe nga jeta artisja e njohur shqiptare Hueyda El Saied.

Burime bëjnë me dije se artistja shqiptare, e cila prej disa kohësh ishte larguar jashtë vendit, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Hueyda ka qenë një personazh shumë i dashur dhe karizmatik për të gjithë shqiptarët dhe duket i pabesueshëm lajmi që është shuar në moshën 46-vjeçare.

Prej disa vitesh Huyeda jetonte në Luksemburg së bashku me djalin Gabrielin dhe partnerin e saj, me të cilin pak kohë më parë kishte lidhur edhe martesë.

Hueyda El Saied ishte nga ato pak vajza që kishin provuar të bënin gjithçka sa i takon televizionit. Ajo dinte të këndonte, ishte balerinë, moderatore, spikere lajmesh dhe piktore.

 

 Më të lexuarat