Prapaskena

E bujshme! Leo Messi favoriti, për të marrë Topin e 7-të të Artë

Publikuar: 26/10/2021

Leo Messi është favoriti i madh për fitimin e Topit të 7-të të Artë. Edhe pse po has vështirësi me PSG sidomos në Ligue 1, sezoni i tij i fundit ishte magjik në Barcelonë dhe sipas Bleacher Sport, ai është dominuesi për të marrë çmimin më 29 nëntor.

Faqja prestigjoze ka shpërndarë në Twitter një foto me shanset e kandidatëve për fitimin e Topit të Artë, ku argjentinasi shfaqet si favoriti nr.1.

Në vendin e dytë është Lewandowski, i treti është Jonginho dhe më pas Salah dhe Kante. Shumë më poshtë janë Benzema,Ronaldo, De Bryune e në fund Mbappe.Më të lexuarat