Prapaskena

3.4 milionë euro në “Toyota Yaris”, Gjykata e Tiranës dënon Ervis Vladin

Publikuar: 19/10/2021

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 1 vit e 6 muaj burg Ervis Vladin për “mosdeklarim të ardhurash në kufi”, pasi u kap me 3.4 milione euro.

Nga gjykimi i shkurtuar Vladi do bëjë  1 vit burg.

Në të njëjtën dosje u dënua edhe Agim Çeka për “armëmbajtje pa leje” me 2 vjet 4 muaj.

Kujtojmë se në muajin qershor të vitit 2018,  janë sekuestruar në dy makina “Toyota Yaris”,  në Portin e Durrësit, 3 milionë e 470 mijë euro.

Katër të arrestuarit në Shqipëri kanë qene Edi Lika, Klevi Lika, Agim Ceka dhe Alban Mollaymeri, ndërsa janë liruar. Ndërsa të proceduar në Belgjikë janë Alfred Vladi, Elvis Vladi, Edi Lika, Agim Ceka, Alban Mollaymeri, Niman Nimani, Alman Nimani, Albana Vladi, Arianit Nimani, Drita Sopo dhe Driton Hakaj.

 

 

 Më të lexuarat