Prapaskena

Foto/ Kush është djali problematik i ndërtuesit të fuqishëm në Tiranë që u fut me makinë luksoze mes njerëzve

Publikuar: 17/10/2021

Një i ri është shoqëruar nga policia e Tiranës, pasi ka thyer kordonin gjatë Maratonës së Tiranës.

Bëhet me dije se Belind Luli është i riu që theu kordonin duke thyer rregullat dhe duke rrezikuar jetën e qytetarëve që po merrnin pjesë në garën e Maratonës 2021. Policia ka bllokuar makinën luksoze të Lulit.

Mësohet se Luli është një person i njohur për policinë rrugore, pasi shpesh është gjobitur, se ka qelluar me pare ndaj forcave policore.

Ai është një person që ekspozon makina luksoze si “Rolls Royce” , “Bentley” dhe “Range Rover” në rrjetet sociale, ndersa mesohet se eshte djali i biznesmenit te njohur te ndertimit ne Tirane, Mark Luli.Më të lexuarat