Prapaskena

Mediat ruse pasqyrojnë tragjedinë e 4 turistëve në Kavajë

Publikuar: 16/10/2021

Tragjik ka rezultuar fati i 4 turistëve rusë që kishin ardhur me pushime në vendin tonë, por fatkeqësisht humbën jetën mbrëmë në sanuan e një hoteli. Ngjarja e rëndë ndodhi orës 22:20, në Qerret të Kavajës.

Padyshim që ngjarja e rëndë është përcjellë edhe në mediat ruse të cilat i referohen si fillim mediave shqiptare. ‘Life. ru’ teksa jep identitetet e viktimave, shkruan se ata u gjetën të pajetë nga stafi i hotelit të pajetë, ndërkohë që dyshohet se janë asfiksuar. Ngjarja i është përcjellë edhe ambasadë ruse në Tiranë.

Aktualisht policia po heton rreth ngjarjes në fjalë dhe zbardhjes së plotë të shkaqeve.

Turistët rusë që humbën jetën në hotel:
Nataliia Burenkova, 58 vjeçe,
Sergei Burenkov, 60 vjeç,
Nikita Belousov, 37 vjeç
Ekaterina Burenkova, 31 vjeçeMë të lexuarat