Prapaskena

Seriali më i përfolur i momentit, regjizori i “Squid Game” rrëfen stresin e xhirimeve: Humba 6 dhëmbë gjatë punës

Publikuar: 12/10/2021

Regjisori i “Squid Game”, Hwang Dong-hyuk ka folur për intensitetin e prodhimit të shfaqjes, duke zbuluar se ai humbi dhëmbë të shumtë gjatë xhirimit të serialit.

Krijuesi i fenomenit Netflix ka shpjeguar sesi stresi i xhirimit të serialit u shfaq në një mënyrë shumë fizike, duke rezultuar që ai humbi gjashtë dhëmbë gjatë punës në xhirime.

“Në anën time të majtë, unë ende nuk kam dy molarë,” tha ai në një intervistë me Shkollën e Filmit CNN këtë javë. “Më duhet të bëj implant, por nuk kam pasur kohë”.

“Shkrimi, prodhimi dhe drejtimi i një seriali vetëm ishte me të vërtetë një detyrë kaq e madhe”, shtoi ai, duke reflektuar në sezonin e parë.

“Kur mendoj të bëj të njëjtën gjë për sezonin e dytë, personalisht jam disi i shqetësuar. Nuk ka asgjë të konfirmuar për momentin, por kaq shumë njerëz janë entuziastë saqë me të vërtetë po e mendoj atë”

Ai gjithashtu pranoi popullaritetin dhe suksesin e madh të Squid Game, i cili tani ka arritur numrin një në Netflix në më shumë se 90 vende, sipas The Independent. “Ndihem sikur jam bërë BTS,” tha drejtori për CNN, duke e krahasuar vëmendjen globale me atë të grupit k-pop të Koresë së Jugut. “Është sikur kam krijuar një ekskluzivitet për Harry Potter ose Star Wars”.Më të lexuarat