Prapaskena

U vra me breshëri plumbash nga burri, 19-vjeçarja është kushërira e këngëtares shqiptare, mesazhi plot dhimbje

Publikuar: 03/10/2021

Të gjithë u tronditën nga lajmi, ku një 19-vjeçare shqiptare u vra në Mal të Zi nga partneri i saj Ilir Gjokaj.

Ai shkoi në shtëpinë e Shejla Bakijas dhe qëlloi me breshëri plumbash, duke lënë të vdekur 19-vjeçaare, gjyshen e saj, ndërsa mbeti i plagosur edhe babai.

E reja kishte bashkëjetuar prej disa kohësh me Gjokajn dhe më pas ishte ndarë, si duket ai nuk ka arritur ta pranojë ndarjen duke kryer dhe aktin ekstrem.

Këngëtarj e njohur nga Koosva Enisa, të ndjerën ajo e ka kushëri. Në një postim ajo ka bërë dhe një dedikim prekës.

“Nuk mund ta besoj që po e shkruaj këtë post tani. Kjo nuk mund të jetë jeta e vërtetë, kushërira ime, motra ime e vogël, zemra ime është e thyer. Vetëm 19 vjeç, ti meritoje shumë më shumë, jeta jote as nuk kishte filluar. Kujtimi yt do të jetojë përgjithmonë me ne. Ti ishe një diamant, e mrekullueshme, e ëmbël, e dashur, ende nuk mund ta besoj. U prefsh në paqe, ëngjëlli më i bukur”Më të lexuarat