Prapaskena

Përgjaken rrugët e Fierit, motori përplas për vdekje kalimtarin, policia jep detaje

Publikuar: 01/10/2021

Aksident me vdekje ka ndodhur vetem pak minuta me pare prane vendit te njohur si parku i automjeteve Ne Fier.

Mesohet se nje person qe po kalonte me motor ka goditir një person tjeter që po ecte në këmbë anes rrugës I cili nuk e ka pare e për pasojë këmbësori është përplasur përtokë.

Kalimtarë të ratsit kan njoftuar policinë e cila ka mbritur menjehere ne vendin e ngjarjes dhe më pas ka ardhur dhe autoambulanca duke e marr dhe dërguar në urgjencën e spitalit Rajonmal për ti dhënë ndihmën e pasrë mjekësore por pa rezultat.

Fier

Informacion paraprak

Sot rreth 19:40, në vendin e quajtur “Rotondo e parkut” shtetasi Sh. K., 66 vjeç, banues në Fier, duke drejtuar motomjetin tip “Honda” ka përplasur një këmbësor, rreth 50 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Eshtë shoqëruar shtetasi Sh. K në Komisariatin e Policisë Fier dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.Më të lexuarat