Prapaskena

Rama takon kryeministrin e Holandës dhe jep lajmin: Rutte në Shqipëri më 10 nëntor, rikonfirmon mbështetjen për integrimin

Publikuar: 24/09/2021

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologun e tij të Holandës, Mark Rutte, në selinë e OKB.

“Në selinë e OKB me kryeministrin e Mbretërisë së Hollandës, Mark Rutte, i cili do të vizitojë Shqipërinë në 10 nëntor, për të rikonfirmuar mbështetjen e plotë të Hollandës për nisjen formale të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian”, shkruan kryeministri Rama.Më të lexuarat