Prapaskena

Zjarr i madh në Panaja të Vlorës, shpërthejnë municione në zonë, bllokohet rruga nacionale

Publikuar: 07/09/2021

Një zjarr i madh ka rënë në një sipërfaqe toke të mbjella me ullishte në fshatin Panaja të Vlorës.

Urime për media bëjnë me dije se situata është përkeqësuar në fhat pasi janë degjuar disa shpërthime dhe pranorët kanë pranuar se zona ka municione.

Zjarri po përhapet me shpejtësi si nga era, por edhe nga shpërthimet e municoneve. Tymi ka bllokuar rrugën e vjetër nacionale Fier – Vlorë.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur 3 mjete zjarrfikëse, ndërsa pritet të mbërrijnë dhe forca të tjera që të bëjnë të mundur vënin në kontroll të zjarrit.Më të lexuarat