Prapaskena

Dhjetëra të plagosur, goditje snajperësh: “Dora e Serbisë, po destabilizon Malin e Zi”!

Publikuar: 07/09/2021

Situata e krijuar në Malin e zi, pas trazirave që shpërthyen atje me rastin e shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, Joanikije, ka shqetësuar Bashkimin Europian. Në reagimin e tij, Brukseli bën thirrje për vetëpërmbajtje dhe hetim të dhunës. “Zhvillimet në Mal të Zi janë tejet shqetësuese. Liria e tubimit është e drejtë themelore e BE-së.Më të lexuarat