Prapaskena

“Unë e dua punën time”! Ushtarja amerikane postoi një foto prekëse me një fëmijë afgan, vetëm pak ditë para se të vritej

Publikuar: 29/08/2021

Një nga postimet e fundit të Nicole Gee në mediat sociale ishte një fotografi e saj kur mbante foshnjën në mes të kaosit jashtë aeroportit të Kabulit.

Rreshteri amerikan i Marinës ishte në mesin e mijëra personelit ushtarak amerikan që ndihmonte qytetarët e vendit të saj dhe afganët e zgjedhur të bënin rrugën drejt fluturimeve që do t’i çonin ata në siguri. Të enjten, ajo ishte në mesin e 13 personelit ushtarak amerikan të vrarë pas një shpërthimi vetëvrasës.

Dy britanikë u vranë gjithashtu shoferi i taksisë dhe babai i katër fëmijëve Mohammad Niazi, dhe pronari i biznesit Musa Popal – së bashku me më shumë se 160 afganë.Më të lexuarat