Prapaskena

Dolën në përgjimet e operacionit Shpirti, arrestohen në Francë dhe Gjermani 2 truprojet e ish-ministrit Tahiri

Publikuar: 18/08/2021

Janë arrestuar dy bodyguardët e ish ministrit Saimir Tahirit që ishin kërkim nderkombetar. Hekuran Marku, arrestuar ne Gjermani dhe Paul Deda alias Agustin Deda, arrestuar ne Francë.

Prokuroria Posacme ka dërguar gjithë dokumentacionin e nevojshëm për ekstradimin e tyre në Shqipëri.Më të lexuarat