Prapaskena

BE dërgon 2 helikopterë për zjarret në Shqipëri, Basha: Mik i mirë në kohë të vështira

Publikuar: 04/08/2021

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur Bashkimin Europian pas laujmit se unioni ka aktivizuar Mekanizmin e Mbrojtjes Civile. Përmes një postimi në ‘Tëitter’, Basha thekson se ky është një lajm i mirë përballë një momenti kritik.

“Aktivizimi i Mekanizmit të Mbrojtjes Civile nga Bashkimi Europian për Shqipërinë dhe vendet e rajonit, është një lajm shumë i mirë në këtë moment kritik të përballjes me zjarret. Mirënjohje Bashkimit Europian për ndihmën, përherë një mik i mirë në kohë të vështirë”, shkruan Basha.Më të lexuarat