Prapaskena

Rrëqethëse! Do martohej në gusht, kush është 19-vjeçarja që ndërroi jetë pas shpërthimit të bombolës në Velipojë

Publikuar: 11/07/2021

Vajza që shihni në foto është 19-vjeçarja Daniela Gjoka, e cila ndërroi jetë në spital në Itali, pasi nuk i mbijetoi dot plagëve të marra pas shpërthimit të bombolës së gazit në hotelin në pronësi të familjes së saj.

Ngjarja e rëndë ndodhi në 4 korrik, në Velipojë. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se e reja ishte e fejuar dhe se në muajin gusht kishte prerë ditën e dasmës në muajin gusht.

Ajo mbeti e plagosur bashkë me nënën dhe motrën dhe vëllain e saj, ndërsa rreth 90% e trupit të saj u dogjën. Aktualisht në spital në Itali janë nëna dhe motra dhe vëllai i 19-vjeçares.Më të lexuarat