Prapaskena

Aksident i frikshëm në Thumanë, bordura ndan në dysh makinën, shoferi del i mbuluar në gjak (Foto)

Publikuar: 11/07/2021

Aksident i rëndë rrugor në asin Thumanë-Lezhë, ku një person ka mbetur i plagosur. Ngjarja ndodhi në afërsi të një karburanti.

Mësohet se mjeti tip “Wolkswagen” me drejtues shtetasin A.B.,23 vjeç, ka humbur kontrollin duke u përplasur me barrierën anësore të rrugës. Për pasojë i riu ka marrë dëmtime dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes. Siç shihet edhe nga pamjet, makina i ka hyrë mes përmes bordurës metalike të rrugës dhe për pasojë është ndarë në dysh. Fatmirësisht drejtuesi i mjetit ka arritur që të shpëtojë.Më të lexuarat