Prapaskena

Intervista e fundit/ Çfarë thoshte ikona Raffaella Carra për jetën dhe pandeminë

Publikuar: 05/07/2021

Ditën e sotme u nda nga jeta ikona e ekranit italian Raffaella Carra. Ajo dha një kontribut shumë të madh në artin vendas si këngëtare, prezantuese dhe aktore, duke dhuruar shumë emocione për breza të tërë.

Mirëpo, të gjithë janë kuriozë të dinë se çfarë ka thënë Raffaella në intervistën e fundit. Ajo e ka dhënë gjatë periudhës së pandemisë për gazetaren Maria Volpe.

Ylli televiziv ka treguar se izolimin e ka përjetuar me shumë shqetësim, madje nuk ka shijuar as Krishtlindjet, shkruan abcnews.al

Sakaq, Carra ka qenë pesimiste kur bëhet fjalë për rikthimin në normalitet, pasi sipas saj do të duhet një kohë e gjatë.

Pjesë nga intervista:

Si po e përjetoni gjysmë izolimi aktual ?
“Tani jam më i shqetësuar se më parë. Më mungon shumë liria. Kam jetuar muajt e parë të bllokimit në Porto Santo Stefano (Argentario), kisha kopshtin, eca, bëra pazaret dhe pashë detin. Isha i privilegjuar ».

Po tani?
«Unë jam në Romë dhe vuaj më shumë. Vetëm disa ditë më parë pyeta veten: cilat janë gjërat e mira që ndodhën në vitin 2020? Asnjë, asgjë ».

Krishtlindje?
«Nipi im nuk do të mund të vijë nga Marche, mbesa ime është në Irlandë. Ndoshta do ta kaloj me Sergio, i cili është në Romë. Pushimet janë tashmë melankolike … Ndoshta ishte më mirë ta anulonim këtë vit ».

Të paktën ky 2020 do të përfundojë së shpejti.
«Dhe shyqyr Zotit. Dhe të mendosh se ai e nisi kaq plot pritje, kaq të rrumbullakët. Më 31 dhjetor, gjithçka duhet të ndryshoj.

A do të vaksinohet?
“Pas një kohe, po, megjithëse nuk mendoj se me ardhjen e vaksinave të para të gjithë do të jemi të lirë. Ne do të duhet të vazhdojmë për një kohë të gjatë, të paktën një vit për mendimin tim, me tre rregullat: distanca, maska, lani duart. Deri më tani i kam respektuar deri në pikën”.Më të lexuarat