Prapaskena

U vra në Velipojë, Arbër Hajdari: Gati të ndihmojmë familjen e Musaen Zenelit

Publikuar: 29/06/2021

Arbër Hajdari nga “Fundjavë Ndryshe” është shprehur i gatshëm për të ndihmuar familjen e 20-vjeçarit Musaen Zeneli, i cili u vra me armë zjarri gjatë përplasjes me armë zjarri mes familjes Ferracaku dhe Gocaj.

Në emisionin “Opinion”, Hajdari tha se në ceremoninë mortore të 20-vjeçarit kishte shumë qytetarë të thjeshtë, por theksoi se familja e të ndjerit është në varfëri ekstreme. Hajdari tha se do të punojë për ti siguruar një pension familjes së Musaen Zenelit.

“Është një familje që është pjesë e varfërisë ekstreme. Ka dhe një vëlla më të madh por që nga fiziku duket shumë i dobët. Babain e ka humbur në vitin 2009. Nëna ka rritur të dy djemtë. Situata ishte e rëndë. Kishte njerëz, kishte shumë njeërz që nuk kishin lidhje fare me djalin por janë solidarizuar për të qenë pjesë e funeralit. Ishin njerëz të thjeshtë, ajo pjesa e shëndetshme e qytetarisë shkodrane. Nuk pashë njerëz që i njihja, ishin njerëz të thjeshtë Kemi dhen një shumë parash dhe do përpiqemi të lidhim një pension për familje.Hapat që ne themi janë të shpejta dhe ne do bëjmë atë që do mundemi.-tha Hajdari.Më të lexuarat