Prapaskena

(Video) “Mos i dëgjoni ambasadorët, në SHBA vriten njerëz në rrugë”, Basha merr “këshilla” në Bulqizë: Të bëjmë dhunë dhe revoltë

Publikuar: 31/05/2021

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë dje në Bulqizë, ku ka zhvilluar një takim me qytetarët atje, në kuadër të fushatës që po zhvillon për të mbajtur postin e kreut të partisë, pas humbjes së 25 prillit 2021.

Gjatë mbledhjes me qytetarët dhe strukturat atje, Basha ka marrë disa “këshilla” nga kryetari i grupseksionit të PD, i cili i sugjeron Bashës të mos i dëgjojë ambasadorët sepse ata janë për të vëzhguan në vendin tonë, dhe jo për të vulosur apo për të marrë vendime.

Sipas tij “ilaçi” më i mirë kundër Ramës është revolta popullore dhe dhuna në rrugë, mundësisht te Kryeministria.Më të lexuarat