Prapaskena

Kush është ish-drejtori i LSI që u ekzekutua në Elbasan, i përfshirë dhe në përplasjet e Ditës së Verës

Publikuar: 21/04/2021

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Elbasan. Mësohet se është ekzekutuar me armë zjarri shtetasi Pjerin Xhuvani.

Viktima rezulton një emër i njohur në Elbasan, por dhe më gjerë. 56-vjeçari Pjerin Xhuvani ka qenë ish-drejtor i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ndërkohë, emri i Xhuvanit është përmendur edhe në përplasjet politike të ndodhura në Ditën e Verës.Më të lexuarat