Prapaskena

Shqipëri-Angli/ Të pafat kuqezinjtë, Kejn kalon në avantazh “3 luanët”

Publikuar: 28/03/2021

Në minutën e 38 është zhvllokuar sfida Shqipëri-Angli. Kejn realizon me kokë brenda zonës, pas harkimit nga e majta, duke e çuar topin në cepin e portës. Disa minuta më pas aglezët ishin pranë golit të dytë.

Ka startuar në orën 18:00 në “Air Albania”, sfida mes Shqipërisë dhe Anglisë. Është përballja e dytë në grup ndaj një kundërshtari të paimagjinueshëm që të krahasohemi me të. Por, a do t’i dorëzojmë “armët” që në nxehmje? Kurrë jo! Askush nuk e çonte nëpër mend fitoren në Aveiro ndaj Portugalisë, që në atë edicion u shpall kampione Europe. Pra, po sikur? Kjo është një ndeshje llogarish për Shqipërinë.Më të lexuarat