Prapaskena

Bomba e Shqipes së Për’puthen për prostitucionin në Tiranë: Më thanë do të merresh me burra…

Publikuar: 28/03/2021

Shfrytëzimi i jashtëligjshëm qendrave të masazhit për ushtrim prostitucioni është raportuar vazhdimisht në Shqipëri.

Këtë herë, 28 vjeçarja Shiqpe Hysenaj tregon një histori të saj.

E Ftuar në “E Diell”, Shqipja thotë se të punonte si masazhatore ka qenë pasion për të. “Doja të studioja për të pasur këtë punë, por gjërat shkuan si shkuan dhe studioja marrëdhënie ndërkombëtare. Megjithatë, vendosa të shkoj në një qendër masazhi dhe të filloja punë, që të mësoja dhe profesionin”.

Por, siç thotë Shiqpja, gjërat nuk shkuan ashtu si mendonte. “Pranuan që unë të punoja, edhe pse nuk e dija profesionin por më thanë do të merresh vetëm me burra. Ato vajzat që punonin atje, ishin me minifund, me reçipeta. Kur i pashë më shumë të zhveshura se të veshura i thashë vetes, nuk je për këtë punë”.

Sipas Shqipes, bëhet fjalë për një qendër masazhesh në zonën e ish-Bllokut.Më të lexuarat