Prapaskena

Zgjedhjet e 25 prillit, nis sot zyrtarisht fushata elektorale

Publikuar: 25/03/2021

Dy partitë më të mëdha të vendit, PD dhe PS do të hapin pasditen e sotme zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Ashtu si është bërë e ditur, e para nisjen e fushatës do ta organizojë Partia Demokratike. Ata do të pozicionohen në sheshin “Nënë Tereza” ndërsa hapja do të nis në orën 17:00.

Po jo shumë larg që aty, në sheshin “Skënderbej” në orën 18:00, do të jetë Partia Socialiste që do të hap zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Në një kohë ku pandemia ka kufizuar grumbullimet e njerëzve, pritet që në këto takime të marrin pjesë edhe drejtuesit e qarqeve për partitë përkatëse duke respektuar rregullat e distancimit fizik.Më të lexuarat